Мій бізнес – Франшизи. Рейтинги. Історія успіху. Ідеї. Робота та освіта
Пошук по сайту

Профспілковий урок. Профспілковий урок план-конспект уроку (4 клас) на тему Відкритий профспілковий урок із презентацією

Профспілковий урок для учнів 4 класу Що таке для нас Профспілка? МО Алапаєвське, філія МОУ «ВСЗОШ № 3» - Бубчиківська ЗОШ. Толмачова Любов Володимирівна, учитель початкових класів, вища кв. категорія Мета: познайомити учнів із поняттями «професійний союз», історією його становлення, значення та ролі в сучасному російському суспільстві, закласти основи до способів захисту своїх трудових прав. Завдання: освітні: визначити, що таке «профспілка», виявити цілі та завдання профспілок, основні напрямки та методи їхньої діяльності; розглянути історію розвитку профспілкового руху, розкрити функції профспілок у регулюванні соціально-трудових відносин; розвиваючі: продовжити формування вміння вести діалог та монолог, аргументовано доводити свою точку зору, витягувати з матеріалів головну інформацію та грамотно її викладати; виховні: продовжити роботу з формування громадянської позиціїучнів, сприяти формуванню позитивного ставлення до профспілок як перспективного чинника суспільного життяРосії, підвищити правову грамотність підростаючого покоління. Обладнання: мультимедійне встановлення, електронна презентація, відеоролик, роздатковий матеріал.

Документи: Конституція РФ, Трудовий Кодекс, Федеральний закон «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» Основні поняття: професійні спілки, профспілковий рух. Хід уроку Пісня 1. Що означає для нас профспілка? Може, нам не зрозуміло поки що. Ви з відповіддю, друзі, не поспішайте, Усі побачите здалеку. Ось закінчимо колись вчитися, З головою в морі життя пірнемо. На це питання непомітно, хлопці, відповість нам життя потім. ПРИСПІВ: Буде Профспілка, як Бог На роздоріжжі семи доріг. Як живий вогник свічки За морозним вікном уночі. Профспілка розтопить лід І кожного з нас зрозуміє З підлоги погляду, без зайвих фраз. Він живе землі для нас. 2. Що ж означає для нас профспілка? Чим так міцно пов'язані з ним? Кожен день ви шукайте відповіді, Як в завданнях шляхом не одним. І коли хоч трохи зрозумієте, У житті Він, як рятувальний круг. І якщо ти в житті, як "їжачок у тумані", То він твій надійний друг. ПРИСПІВ: Буде Профспілка, як Бог. На роздоріжжі семи доріг.

Як живий вогник свічки За морозним вікном уночі. Профспілка розтопить лід І кожного з нас зрозуміє З підлоги погляду, без зайвих фраз. Він живе землі для нас. . Вчитель: Здрастуйте, хлопці! Сьогодні ми проводимо не звичайний, а профспілковий урок. Через кілька років ви вступатимете в доросле життя. Отримуватимете професійна освіта, професію. Важливо, щоб ви були всебічно підготовлені до нової ролі в житті. Хочеться, щоб ваше трудове життя нічим не було затьмарено. Усього і відразу про свою роботу та її специфіку ви знати не зможете, десь вам не вистачатиме знань законодавства, а звернутися за допомогою іноді, буває, нема до кого. Псувати ж стосунки з керівником не хочеться нікому. Одному важко домагатися виконання законних вимог. Тому й існує кожному підприємстві професійні спілки працівників, які разом із роботодавцями зацікавлені у зміцненні порядку у створенні. Цього року профспілці виповнилося 100 років. Як же все починалося, розповість голова ПК школи. Виступ голови ПК: Цього року профспілці виповнилося 100 років. Як все починалося? До літа 1918 року завершився період становлення, зміцнення, вибору шляхів розвитку профспілкових організацій. Було створено Всесоюзну центральну раду професійних спілок (ВЦРПС), перший установчий з'їзд якого відбувся у січні 1918 року. У перші роки радянської владивони зіграли важливу рольу ліквідації безробіття та безграмотності, у забезпеченні продовольством та паливом робітників та їх сімей. Працівники, організовуючи профспілки, цеглу за цеглою організовували систему. І кожен у цій системі був нерозривною ланкою. Профспілка і розважала, профспілка і піднімала. Піднімали глибинки, боролися із голодом, підвищували продуктивність праці. Профспілки брали участь у всіх сферах життя. Навіщо ж нам зараз, таким самостійним потрібен, просочений минулим, профспілка? Людина – істота соціальна, суспільство – невід'ємна частина життя. Та й несправедливості довкола вистачає. Наприклад, ось у керівника є безліч можливостей: він може і оштрафувати працівника, і звільнити його

або як мінімум винести догану. По суті, підлеглі поодинці являють собою нікому не потрібні "гвинтики" механізму, і захистити їх нема кому. Звичайно, маємо право звернутися до суду, до вищих інстанцій, але навіть у тому випадку, якщо законність вдасться відновити, роботодавець обов'язково спробує позбутися норовливого працівника. А ось профспілкові організації займаються організаційними питаннями, і часто виступають парламентарієм у переговорах із керівництвом. Тепер трохи зрозуміло, що таке профспілка, і навіщо вона потрібна? Однак серед роботодавців і навіть співробітників є думка, що допомоги від профспілки не дочекатися, і будь-яка боротьба проти роботодавця закінчиться перемогою останнього. Але існує багато прикладів, коли добре організована профспілка домагалася виконання вимог, її можна порівняти з армією: як армія готова відбивати напад противника, так і добре організована профспілка здатна захищати інтереси своїх членів. Тільки з такими спілками трудящих роботодавці змушені зважати. Однак для того, щоб профспілка була дійсно сильною та ефективною, кожен співробітник, який вступив до організації, повинен брати участь у його житті. У житті нашої профспілки педагогів бере участь величезна кількість людей. І ми є тією самою армією, яка займає не нападаючий бік і навіть менш оборонну, швидше організуючу. Профспілки школи залишилися, і вони справді дбають про працівників, які вступили до них. Вчитель: Наша школа щорічно проводить літні зміни профспілок для дітей. Ведучий 2: З 2009 року регулярно в нашій школі проходять літні тематичні зміни "Я і Профспілка", "Знає кожен карапуз, що таке Профспілка", "Подорож на планети галактики з Профспілкою", "Не розлучуся з Профспілкою", "Я, ти , він, вона – профспілкова сім'я». У доступній, ігровій формі діти знайомилися з основами соціально-трудових відносин, трудовими правами та обов'язками, навчалися вести діалог із соціальними партнерами. (презентація) Вчитель: Про роботу дитячої профспілкової агітбригади "Просто клас" розповість Шугаєва Катерина, учасниця агітбригади.

Шугаєва Катерина: презентація Зміна «Профспілка» не обмежилася рамками літніх канікул, ми з хлопцями виявили ініціативу продовжити роботу у цьому напрямі. І у 2009 році було створено дитячу профспілкову агітбригаду «Просто клас». Вперше наша дитяча профспілкова агітбригада виступила на зустрічі профспілкового активу з Главою МО Алапаєвське та Головою Адміністрації МО Алапаєвське. Наші запальні виступи, де ми сканували, що профспілка – це надійний захист їхніх трудових прав, нікого з присутніх не залишило поза увагою. Нас приймали на "Ура!". І тоді ми вже сміливіше і впевненіше виступали на першотравневих мітингах у п. В. Синячиха, організованих Координаційною радою профспілкових організацій МО Алапаєвське, на муніципальному святі «День профспілкового активіста», на нарадах з керівниками освітніх установ, заступниками керівників. Надалі географія їх виступів розширилася і наша дитяча профспілкова агітбригада двічі виступала на обласному конкурсі профспілкових агітбригад «Профспілки за гідну працю», які двічі ставали лауреатами цього конкурсу. (відео) Нас вітала голова Координаційної ради профспілкових організацій муніципальної освіти Алапаєвське Шиляєва Тетяна Валентинівна та вручила листи подякиз добрими словами побажання, подарунки з профспілковою символікою. Зараз підростає нове покоління і ви, в тому числі, яке гідно продовжить розпочату справу у формуванні позитивного іміджу профспілки. Вчитель: А зараз пограємо, розіграємо казку «Теремок» Казочка про Теремку Діючі особи та виконавці: Автор, МишкаНорушка, Їжачок – ні голови, ні ніжок, Зайчик Пострибайка, Лисиця Сестриця, ВовчокСірий бочок. Стоїть у Бубчиковому теремок – він не низький і високий. І живуть там дітлахи в профспілці, не тужать, З дітлахами Синячихи та табору «Факела» дружать.

Раптом біжить у профспілку до них Мишка Норушка, Вона весела, вона регіт. Танцює вона та співає – весело з усіма у профспілці живе. Оселилася вона в Теремці і на сцені вже співає. Біжить повз Їжачок – ні голови, ні ніжок! Вміє він клеїти, будувати, паяти, моделі будь-які збирати! Хто, хто у Теремочці живе, хто пісні на сцені співає? Ми діти, Я - Мишка Веселонька, красуня і регіт! А я – Їжачок голови, ні ніжок. Іди до нас у профспілку. Біжить повз Зайчика в спортивних штанях, Він стрибає, скаче, у нього є фітнесм'ячик, На скакалці може стрибати, і ногами спритно дрыгати! Хто, хто у Теремочці живе, моделі збирає та пісні співає? Ми - Дітлахи, Їжачок і Мишка, заходь до нас Зайчик! Усі вони й потоваришували! Біжить повз Лиса Сестриця, на всі руки вона майстриня, Вишиває, малює, творить, може пошити вам будь-який прикид. Хто, хто у Теремочці живе, моделі збирає та пісні співає? Спортом займається доба безперервно? Ми – Дітлахи, Їжачок і Мишка, і спортивний Зайчик! Заходь ЛисаМайстерка, будемо разом жити і працювати! Біг повз Сірий Дзига – все про профспілку знав на зубок! Міг колективний договір скласти, Будь-яку гру провести не просту. Хто, хто у Теремочці живе, моделі збирає та пісні співає? Спортом займається доба безперервно? Малює, в'яже, клеїть і, звісно, ​​шиє? Ми - Діти, Їжачок і Мишка, і спортивний Зайчик! І Лисичка Сестра Майстриня! Нам і твій багаж знань згодиться!

Живуть у профспілці, не тужать, З дітлахами Синячихи та табору «Факела» дружать. А ви, дорогі глядачі, приходьте, на нас подивіться! Ми всім раді, всім діло знайдемо. Ми всіх у профспілку приймаємо, І зовсім ніколи не нудьгуємо! Рефлексія. «Що таке профспілка?» питання (презентація)


Стаття 37 1. Праця вільна. Кожен має право вільно розпоряджатися своїми здібностями до праці, обирати рід діяльності та професію. 2. Примусова праця заборонена. 3. Кожен має право на працю в умовах, що відповідають вимогам безпеки та гігієни, на винагороду за працю без будь-якої дискримінації та не нижче встановленого федеральним закономмінімального розміру оплати праці, і навіть декларація про захист від безробіття.


4. Визнається право на індивідуальні та колективні трудові спори з використанням встановлених федеральним законом способів їх вирішення, включаючи декларація про страйк. 5. Кожен має право на відпочинок. Працюючому за трудовим договором гарантуються встановлені федеральним законом тривалість робочого часу, вихідні та святкові дні, що оплачується щорічна відпустка.

Робота може використовуватися для проведення уроків та доповідей на предмет "Суспільствознавство"

Основна мета презентації із суспільствознавства - вивчити суспільство та розібратися в соціальних процесах. У даному розділі сайту зібрані готові презентації, що охоплюють всю шкільну програмуіз суспільствознавства. Тут Ви можете знайти та завантажити готову презентаціюза суспільствознавством для 6,7,8,9,10,11 класу. Добре ілюстровані та грамотно складені презентації допоможуть вчителю провести урок у захоплюючій формі, а учні можуть використовувати їх для підготовки до уроку, повторення вже пройденого матеріалу або візуального супроводу при виступі з доповіддю.

Муніципальне бюджетне загальноосвітня установа

Багерівська ЗОШ №2

Розробка профспілкового уроку

у 9 класі на тему

«Російські профспілки:

історія та сучасність»

класний керівник 9 класу

Видиш Г.І.

Багерове 2016

Мета уроку: познайомити учнів із діяльністю профспілок як громадянського інституту російського суспільства.

Завдання уроку

навчальна : вивчити історію, функції та структуру профспілкової організації РФ;

розвиваюча: розвивати в учнів навички критичного та аналітичного підходів до процесів, що відбуваються в політичному житті сучасної Росіїтим самим підвищуючи рівень правової культури;

виховна: виховувати почуття патріотизму громадянськості, формувати вміння відстоювати свої права, досягати змістовних компромісів під час вирішення конкретних життєвих проблем.

Обладнання: комп'ютер, презентація,Конституція РФ, Трудовий кодексРФ, Закон про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності.

Хід уроку:

Епіграф

Крихітка син до батька прийшов

І спитала малюк:

«Що таке добре,

що таке погано?

Перед вами відомі слова з вірша Маяковського В.В. Ми бачимо, що за проблемних ситуацій діти йдуть за допомогою до батьків, учні шукають допомоги у своїх товаришів, а робітники у колективу в особі профспілки.

Професійні спілки (профспілки ) - добровільні організації, що об'єднують трудящих у виробничих та позавиробничих сферах для захисту соціально-економічних прав та інтересів своїх членів. Покликані захищати інтереси працівників у сфері умов праці, заробітної плати, побуту, культури.

Профспілки пройшли великий та складний шлях. Щоб зрозуміти та оцінити сучасні проблемиросійського профспілкового руху,необхідно звернутися до його витоків. Вивчення історичного досвідупрофесійного руху збагачує знання про цілі та завдання не лише профспілок, а й інших інститутів громадянського суспільства, що дозволяє зайняти правильну позицію у взаєминах не лише з роботодавцями, а й з державою.

І все ж, незважаючи на велику кількість проблем, що виникають, профспілки знаходять способи їх вирішення, залучають до своїх лав нових членів, розширюють сфери своєї діяльності, співпрацюють з державними органамита роботодавцями у вирішенні різних питань, що допомагають відстоювати працівникам їх трудові права.

Історія розвитку профспілок

Сьогодні у нас урок, присвячений професійним спілкам – профспілкам. Тема для нас з Вами не зовсім проста, але й не можна сказати, що про неї ми нічого не чули. Профспілки беруть свій початок у давнину… Колегії (collegium) у Стародавньому Римі – це перші об'єднання осіб за належністю до тієї чи іншої професії

Давайте згадаємо історію Англії, а точніше, згадаємо історію виникнення профспілкового руху у світі.

Учень:

XVIIIстоліття - в Англії промислова революція, тому, цілком закономірно, що вперше профспілки виникли в найбільш промислово розвиненій країнісвіту – Англії. В Англії профспілки називалися тред-юніони. Один із найперших тред-юніонів вважається створений у 1792 році союз прядильників Ланкашира.

Спочатку підприємці виявляли нетерпимість до профспілок, а саме: запроваджували спеціальні закони, які забороняють робочі спілки. Було введено навіть кримінальну відповідальність за членство у таких організаціях. Але всі ці закони не змогли утихомирити робітників, а навпаки, стимулювали їх об'єднуватися у боротьбі за свої права. І як наслідок цього – 1824 року відбулася фактична легалізація тред-юніонів.

А що ж у Росії?

Учень:

- у Росії професійні спілки стали першою формою організації, найбільш доступною широким масам. Саме з утворенням профспілок на рубежі XIX та XX століть починається становлення російського пролетаріату. Проте виникнення профспілок у Росії був одноразовим актом. Воно зайняло цілу історичну смугу російського робітничого руху – революцію 1905 – 1907 років. – і набуло неоднозначної оцінки у суспільній свідомості.

За вихідний пункт брали встановлення царем 4 березня 1906 р. «Тимчасових правил про професійні товариства». Кадети не визнавали самочинні революційні профспілки, що виникли на гребені потужної страйкової боротьби 1905, і вважали законними лише «чисті», санкціоновані царським урядом професійні об'єднання робітників.

Учень- Більшовики ж на чолі з В.І. Леніним стверджували, що профспілки - це нові організації пролетаріату Росії, що виникли на гребені розгорнувся в 1905 страйкового руху. Профспілки були відкритими, масовими, класовими об'єднаннями робітників і будувалися за виробничою ознакою.

У період між двома буржуазно-демократичними революціями (1907 – 1917 рр.) багатьом профорганізаціям доводилося діяти у нелегальних умовах, майже всі міжсоюзні органи, що координують діяльність професійних спілок, були розгромлені. Перемога лютневої революції створила сприятливі умови для легальної діяльності профспілок Росії. Після повалення самодержавства у тому розвитку та боротьбі почався новий етап.

У червні 1917 р. відбулася третя Всеросійська конференціяпрофспілок, які відіграли важливу роль в організаційному оформленні профспілкового руху країни. Конференція обрала тимчасову Всеросійську центральну раду професійних спілок ( ВЦРПС) .

Учень Після Жовтня 1917 р. програмних документахпрофспілок йдеться і про нові функції цих організацій, необхідність турботи про зростання продуктивності праці, підвищення ефективності економіки, підкреслюється, що турбота про виробництво – це і є турбота про людину, про її добробут. Нові російські профспілки поряд з традиційними функціямизахисту повсякденних інтересів трудящих, що з поліпшенням умов праці, побуту та відпочинку, беруть він обов'язок організації трудового змагання, залучення робітників і службовців управління виробництвом, виховної роботи у трудових колективах.

- Наприкінці 1930-х обстановка у житті країни складалася неоднозначно. У травні 1935 р. І.В. Сталін заявив про своєрідну кризу профспілок. Одним із рішень VI пленуму ВЦРПС (1937 р.) стало скасування рад профспілок.

Учень Велика Вітчизняна війна(1941 – 1945 рр.) рішучим чином змінила форми та методи роботи профспілкових організацій, які прагнули розвивати ініціативу та активність робітників і службовців з виробництва озброєнь та всього необхідного для фронту. У післявоєнний час головним завданнямпрофспілок стала боротьба за виконання та перевиконання плану відновлення та розвитку народного господарства, розвиток трудової активності трудящих, поліпшення їхнього добробуту.

- Профспілки було відновлено лише через 13 років. У тридцятирічний період (1956 – 1985 рр.) розвитку профспілок їхня доля неодноразово переломлювалася за історичними вигинами, які зазнавало радянське суспільство. За часів хрущовської відлиги (1956–1964 рр.), а також у наступний період створилися сприятливіші умови підвищення ролі і значення профспілок у суспільстві .

Саме до 50 – 70-х років відноситься поява цілого ряду правових актів, що розвивали та посилювали права та повноваження профспілок на підприємствах та в економіці.

Учень

До середини 80-х профспілки СРСР мали розгалужену і стійку структуру, контрольовану політичною системою - КПРС.

Нові життєві реалії внесли докорінні зміни у діяльність профспілок Росії, зажадали від них переосмислення та перегляду ідеології, цілей, завдань та функцій, форм і методів роботи, їх адаптацію до давно забутих останніх поколінь росіян жорстких умов ринкового капіталістичного господарювання.

Підвищення діяльності профспілок та його структур захисту соціально-економічних інтересів своїх членів безпосередньо залежить від вирішення питань організаційного, фінансового та кадрового зміцнення як Федерації, і всіх членських організацій.

- вимоги профспілкового руху (сьогодні загальна чисельністьстановить понад 31 мільйон осіб) до влади та роботодавців за 100 років існування в Росії практично не змінилися. Нагадаємо, що 100 років тому головними вимогами були запровадження 8-годинного робочого дня, скасування штрафів на виробництві та підвищення зарплати.

Учень

Однак і зараз роботодавці найчастіше порушують право трудящих на восьмигодинний робочий день, підвищення зарплати також залишається одним із головних завдань.

Правове становищепрофесійних спілок у Російської Федераціїсьогодні визначається Конституцією, КЗпП, іншими законами (наприклад, про колективні договори), угодами про зайнятість населення.

Забороняється будь-яке втручання, здатне обмежити права професійних спілок чи перешкодити здійсненню їхніх прав, передбачених законом. В умовах переходу до ринкової економікипрофесійні спілки з організацій, які були складовоютоталітарної системи, що трансформуються в самостійні суспільні структури. Нові професійні спілки створюються найчастіше за професійною ознакою.

Нормативні документипрофспілок:

    Статут ООН

    Загальна декларація прав людини

    Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права

    Міжнародний пакт про громадянські та політичні права конвенції,

    Конституція РФ

    Трудовий Кодекс РФ

Функції профспілок.

    організаційна (До неї можна віднести здійснення соціального партнерства, колдоговорного процесу, проведення акцій і т. д.);

    - регулювання соціально-трудових відносин (у сфері оплати праці, організації праці, забезпечення безпечних умов, забезпечення своєчасності та в повному обсязі виплати заробітної плати, стипендій, обмеження термінових висновків трудових договорів, що у атестації кадрів, т. буд.);

    - захисна. Її найлегше простежити у разі конфлікту працівника з адміністрацією. Профспілка бере участь у вирішенні конфлікту до представлення інтересів працівника у суді. Профспілка може допомогти своєму члену фінансово (матеріальна допомога) шляхом надання пільг (пільговий кредит, пільгова путівка на відпочинок, до оздоровчого табору для дитини);

    - представницька: (профспілкам законодавчо надано право виступати від імені та за дорученням трудових колективів, цілих галузей, у взаємодії з органами державної та виконавчої влади, об'єднаннями роботодавців);

    - контрольна: (яка особливо зненавиджена роботодавцями) Профспілка контролює питання охорони праці, виконання трудових прав працівників;

    - інформаційна: вперіод, коли іноді приймаються закони та рішення, що ущемляють права і гарантії трудящих, а інформація про них або не надходить, або вона розповідає про великі «переваги» цих рішень.

За що борються профспілки?

Вчитель: Які повноваження профспілок у вирішенні питань? Які методи використовують профспілки захисту прав працівників?Повноваження:

    Ведуть переговори з державою, органами місцевого самоврядуванняз роботодавцями.
    2. Перевіряють виконання трудового законодавства.
    3. Проводять мітинги, ходи, демонстрації, страйки.
    4. Беруть участь у роботі органів законодавчої влади.
    5. Укладають колективні договори працівників із роботодавцями.

Структура профспілок РФ

Крім них, у новітньої історіїРосії стали з'являтися організації, що не входять до ФНПР такі як: Соцпроф, Всеросійська конфедерація праці Росії, МПРА та ін.

Роль профспілки у житті педагога-ветерана педагогічної праці нашої школи

Учень

Професійна спілка працівників народної освіти та науки Російської Федерації

Ціль: представництво та захист соціально-трудових прав та професійних інтересів членів Профспілки.

Основні напрямки діяльності : підвищення рівня оплати праці працівників освіти, удосконалення нормування їхньої праці.

Правозахисна діяльність

Організація та проведення професійних конкурсів: "Вчитель року", "Лідер в освіті", " Найкращі школиРосії», «Студентський лідер»

Забезпечення прав членів Профспілки на здорові та безпечні умови праці та навчання

Захист соціально-економічних прав та інтересів студентства

Міжнародна діяльність

Внутрішньосоюзна діяльність

Виступ учнів з дослідною роботою«Роль профспілкової організації у житті педагога-ветерана педагогічної праці нашої школи

Основні питання, розглянуті у роботі та відповіді на них.

Який стаж роботи у нашій школі?

З якого року Ви є членом профспілкової організації школи?

Якою є роль Профспілки у Вашому житті?

Як Ви берете участь у житті та роботі профспілки сьогодні?

Як стати членом профспілки:

Право громадян на об'єднання в профспілки гарантовано Конституцією РФ (ст. 30) та Законом «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності» (ст.2). Членами профспілки можуть бути працівники, зайняті в установах, на підприємствах, в організаціях незалежно від організаційно-правових форм і форм власності, особи, які працюють і навчаються в установах середньої та вищої професійної освіти,досягли віку 14 років, виявили бажання перебувати у профспілці, які визнають Статут, регулярно сплачують членські внески.

Прийом у члени Профспілки провадиться у первинних профспілкових організаціях за особистою заявою, поданою до профспілкового комітету. Рішення про прийом до Профспілки приймається рішенням первинної профспілкової організації. Прийнятому до профспілки видається профспілковий квитокєдиного зразка.

Вам обов'язково слід запам'ятати, що Профспілка виступає за:

Доступна освіта та підвищення стипендій;

Робочі місця для молоді та гідну зарплату;

Створення умов для професійного зростаннямолоді;

Надання молоді соціальних гарантій;

Ви сплачуєте 1% від своєї зарплати, стипендії як профспілковий внесок і Вам гарантують:

Правовий захист, соціальні гарантії, економічний захист, матеріальну допомогу, охорону праці

Підбиття підсумків

Вчитель: вивчення історичного досвіду профспілок Росії має безперечне теоретичне та практичне значеннядля сьогодення. Знання історії забезпечує наступність у розвитку профспілкового руху. Не можна зрозуміти закономірності функціонування профспілок у суспільстві, не знаючи їхнього історичного минулого, складного, суперечливого досвіду участі у класових протиборствах, у боротьбі за економічні та соціальні інтереси людини праці. Отже, профспілка – добровільна громадське об'єднаннягромадян, пов'язаних загальними виробничими, професійними інтересами за родом їх діяльності, створюване з метою представництва та захисту їх соціально-трудових прав та інтересів. Право на об'єднання у профспілки - одне з найважливіших демократичних прав громадян Російської Федерації.

Головними гаслами сучасних російських профспілокстали «Зарплата! Зайнятість! Законність!», що найбільше відповідає сьогодні запитам трудящих.

Рефлексія

Скласти синквейн

    Профспілка

    Масовий, доступний

    Регулює, захищає, допомагає Профспілка на варті інтересів людини праці

    Захисник

«Профспілки вчора, сьогодні, завтра»

Ціль:

Ø дати поняття профспілки, профспілковий рух;

Ø показати їх цілі завдання;

Ø сприяти формуванню позитивного ставлення до профспілок як перспективного чинника білоруського життя.

Завдання:

ü познайомиться з історією створення профспілок та профспілкового руху;

ü показати роль профспілок як важливий елемент сучасного громадянського суспільства;

ü сприяти підвищенню громадянської культури школярів, формуванню активної життєвої позиції шляхом використання знань про профспілкову організацію у реальній громадській діяльності.

Оформлення:

§ м/медійна презентація з темі уроку,

§ оформлення дошки – тема уроку, терміни - профспілки,тред-юніони,соціально-економічні та трудові інтереси, соціальний пакет,

§ дати - 1792г ., Англія - ​​з'явилися перші професійні спілки;

1799–1800 – Англія, ухвалено законодавчі акти

1824 - фактична легалізація тред-юніонів

§ фотографії та альбоми з життя шкільної профспілкової організації.

На уроці присутні гості:

§ голова Ленінської районної профспілкової організаціїг. Мінська –,

§ голова шкільної профспілкової організації – ,

§ заступник директора з навчальної роботи.

Робота на уроці йде за групами.

Тип уроку – урок вивчення нового матеріалу.


Хід уроку

Учні розсідаються, їм кажуть тему уроку, цілі, завдання, репрезентують гостей.

Вчитель пропонує учням познайомитися з новими термінами і датами, відповісти питанням – що включає у собі поняття профспілки як складне слово, пояснити кожне їх і дати визначення ( добровільне громадське об'єднання громадян, пов'язаних спільними виробничими, професійними інтересами щодо їх діяльності, створюване з метою представництва та захисту своїх соціально-трудових прав та інтересів)

Вчитель: – Дайте пояснення термінам із визначення профспілки –

· Економічні інтереси (рівень заробітної плати, що забезпечує гідне життя, пенсійне забезпечення),

· соціальні інтереси (відсутність безробіття, гарантія зайнятості, соціальне страхування (оплата лікарняного листа, допомога з догляду за дитиною, забезпечення пільг, наприклад забезпечення житлом),

· Трудові інтереси (умови праці система оплати праці тривалість робочого часу тривалість відпустки забезпечення безпеки праці),

ü представляє інтереси профспілкових організацій;

ü здійснює інформаційне, організаційне та правове забезпеченнядіяльності членських організацій.

Діяльність профспілок зосереджена на

Ø відстоювання позицій щодо покращення матеріального становищата умов життя людей,

Ø забезпечення повної зайнятості населення, створення нових робочих місць,

ü регулювання робочого часу та відпочинку;

ü безпечні умови роботи

XX-ХХI століття

ü Розвиток економіки, що забезпечує гідне життя всім на базі гідної праці;

ü Гідну заробітну плату та ефективну зайнятість;

ü Розвиток системи соціального страхування, соціального та пенсійного забезпечення, соціальних послуг;

ü Безпечне робоче місце;

Учні задають питання, що їх цікавлять, лідерам районної та шкільної профспілкових організацій –,

6. Закріплення вивченого матеріалу

· Профспілки це ...? (добровільне громадське об'єднання громадян, пов'язаних спільними виробничими, професійними інтересами щодо їх діяльності)

· Які основні цілі профспілок? (Захист соціально-трудових прав та інтересів членів своєї профспілки)

· Яка держава є батьківщиною профспілок? (Англія)

· Назвіть дату виникнення перших профспілок в Англії? ( 1792г.)

· Назвіть основні вимоги профспілок ХІХ ст. пов'язане з «улюбленим» числом жінок? (8 березня)

· Чому вимоги тред-юніонів називалися «вимоги ножа та вилки»? (захищали економічні вимоги)

Рефлексія.

Походя до завершення уроку, хотілося б почути вашу точку зору.

Чи можна назвати профспілки важливим елементомсучасного громадянського суспільства

(Так - ні, чому)?

Пам'ятайте, що у вас попереду доросле життя і кожна людина має право на працю, на вільний вибір роботи, на справедливі та сприятливі умови праці та на захист від безробіття.

Ваші інтереси – захистять профспілки!

Дякую за роботу. Урок закінчено.