کسب و کار من فرنچایز است. رتبه بندی ها داستان های موفقیت. ایده ها. کار و آموزش و پرورش
جستجوی سایت

گزارش عملکرد تدریس در دانشگاه ارائه. ارائه "گزارش گذر از عمل صنعتی" در مطالعات اجتماعی - پروژه، گزارش










1 از 9

ارائه با موضوع:تمرین تدریس

اسلاید شماره 1

اسلاید شماره 2

توضیحات اسلاید:

1 هفته آشنایی با خصوصیات موسسه آموزشی مطالعه کلاس. ترسیم ویژگی های اولیه روانشناختی و آموزشی کلاس آشنایی با سیستم کار معلمان موضوعی. ترسیم طرح درس برای موضوع آشنایی با برنامه های کاری مدرسه معلم کلاس. برنامه ریزی کار آموزشی با کلاس آشنایی و شروع کار با درس "عملیات آموزشی 4 دوره" تمرین آموزشی

اسلاید شماره 3

توضیحات اسلاید:

تمرین آموزشی 2-6 هفته انجام فعالیت های اصلی معلم موضوعی، معلم کلاس مطابق با برنامه تمرینی کار با مواد، تکمیل وظایف در چارچوب دوره "عملیات آموزشی 4 دوره" مشاوره، ارتباط با رهبران تمرین، متدولوژیست ها، همکلاسی ها با استفاده از پست الکترونیکو سایر وسایل ارتباطی هفته هفتم تکمیل تمرین، تأمل آمادگی برای کنفرانس نهایی تمرین آموزشی (وظیفه خلاق)

اسلاید شماره 4

توضیحات اسلاید:

اسلاید شماره 5

توضیحات اسلاید:

هدف و اهداف تمرین در آموزش و پرورش هدف: ایجاد یک رویکرد سیستماتیک در طراحی و انجام کار آموزشی فوق برنامه با کلاس. وظایف: آشنایی با وضعیت هنر، نوآوری در سیستم آموزشی مدرسه. حصول اطمینان از ارتباط روانشناختی و تربیتی، مهارت‌های خاص و حرفه‌ای، مهارت‌های دانش‌آموزان: توانایی استفاده از تکنیک‌های تشخیصی (مکالمه، مشاهده، پرسش، آزمون و غیره) برای مطالعه روابط بین فردی و ویژگی های فردیدانش آموزان؛ توانایی تنظیم، تدوین و اجرای وظایف آموزشی در کار با کودکان؛ توانایی برقراری ارتباط، ایجاد سبکی از روابط با دانش آموزان، معلمان و دانش آموزان مبتنی بر درک متقابل، احترام و اعتماد و مسئولیت پذیری. امکان تجزیه و تحلیل اطلاعات دریافتی با پیش بینی توسعه و اصلاح. توانایی انجام خود تحلیلی و خود ارزیابی کافی.

اسلاید شماره 6

توضیحات اسلاید:

محتوای تمرین انتخاب موقعیت های آموزشی و راه حل های آنها در طول دوره تمرین آموزشی ویژگی های روانشناختی و تربیتی کلاس، تجزیه و تحلیل کار آموزشی برنامه ریزی کار آموزشی در کلاس درس اجرای یک رویداد فوق برنامه کلیدی (ستون فقرات) اجرا پروژه اجتماعیکنش اجتماعی در چارچوب مدرسه (به عنوان یک رویداد آموزشی ستون فقرات) تأمل در نتایج تمرین

اسلاید شماره 7

توضیحات اسلاید:

هفته ها وظایف 1 1. "کارت ویزیت مدرسه" (ماموریت، نوآوری) 2. آشنایی و تشخیص دانش آموزان و کارکنان کلاس. آشکارسازی سطح نظم و انضباط در کلاس/مدرسه. 3. تجزیه و تحلیل روند آموزشی در کلاس درس. روش ها: مشاهده، گفتگو با معلم کلاس، مطالعه مستندات (ژورنال، خاطرات و غیره) و غیره. کلاس برای دوره تمرین اجرای یک رویداد آموزشی کلیدی - یک پروژه اجتماعی، یک اقدام اجتماعی در چارچوب مدرسه 3-4 1. انتخاب موقعیت های آموزشی و راه حل های آنها / پرتره یک معلم استاد 2. توجیه و سازماندهی یک رویداد آموزشی کلیدی (سیستم ساز) 5-6 1. انجام تجزیه و تحلیل یک رویداد آموزشی 2. خلاصه کردن تمرین و تأمل. تمرین محتوا

اسلاید شماره 8

توضیحات اسلاید:

گزارش آموزشی "کارت ویزیت مدرسه" (مأموریت، فعالیت نوآورانهمدارس) انتخاب موقعیت‌های آموزشی و راه‌حل‌های آنها در دوره تمرین آموزشی یا «معلم نزدیک. ارائه استاد - استاد "؛ ویژگی های روانشناختی و آموزشی کلاس (به روش مراجعه کنید. توصیه ها). طرح کار آموزشی با کلاس برای دوره تمرین آموزشی (به روش مراجعه کنید. توصیه ها). طرح (کتابچه) برای اجرای یک پروژه اجتماعی، اقدام اجتماعی در چارچوب مدرسه جامعه. گزارش در مورد توجیه و انجام یک فعالیت فوق برنامه ستون فقرات (به روش مراجعه کنید. توصیه ها). نتایج تمرین و تأمل

اسلاید شماره 9

توضیحات اسلاید:


تمرین آموزشی تمرین روانشناختی و تربیتی دانش آموزان سال اول هدف تمرین: آگاهی دانش آموزان اهمیت اجتماعیفعالیت های معلم و تأثیر او در شکل گیری شخصیت دانش آموز. اهداف تمرین: آشنایی با فرآیند آموزشی انواع مختلفمدارس در شهر پتروپاولوفسک و منطقه. تسلط بر مبانی روش های تدریس و تحقیق مورد استفاده برای مطالعه دانش آموزان (مشاهده، گفتگو، پرسش و ...). مشارکت در کار آموزشی در کلاس درس.


تمرین آموزشی آموزش و تمرین آموزشی دانش آموزان سال دوم هدف تمرین: مشاهده فرآیند آموزشی کل نگر در کلاس درس، تسلط بر مهارت های تشخیص و تجزیه و تحلیل آن اهداف تمرین: مطالعه و درک وضعیت فرآیند آموزشی در کلاس درس مشارکت در کار آموزشی جاری کلاس


تمرین آموزشی تمرین آموزشی و صنعتی آموزشی دانش آموزان سال سوم هدف تمرین: بررسی کیفیت جذب دانش نظری و عملی، ارزیابی نتایج تمرین آموزشی برای تنظیم آموزش حرفه ای بعدی دانش آموزان. اهداف تمرین: تشکیل یک مدیریت سیستماتیک یک فرآیند آموزشی جامع شکل گیری مهارت های حرفه ای و آموزشی معلم موضوعی.


تمرین آموزشی تمرین آموزشی دولتی دانش آموزان سال چهارم هدف تمرین: آماده سازی دانش آموزان برای اجرای جامع وظایف معلم موضوعی و رهبر کلاس اهداف تمرین: توسعه مهارت های حرفه ای و آموزشی. شکل گیری یک رویکرد پژوهشی خلاق برای فعالیت آموزشی توسعه خودآگاهی و خود ارزیابی آمادگی برای مدیریت فرآیند آموزشی، ویژگی های شخصی




پرسنلپزشک: گروه تعداد کادر آموزشی ارائه دهنده شاغلین) پروفسور... دانشیار. معلم


شکل برگزاری همایش های مقدماتی و پایانی: رئیس دفتر یک کنفرانس مقدماتی را برگزار می کند که در آن دانشجویان را با هدف و اهداف، مبنای عمل، ادبیات توصیه شده، روش تهیه و ارائه گزارش آشنا می کند. قبل از شروع تمرین، رئیس مطب و مهندس سل دانشگاه حقوق و تعهدات کارآموزان، نکات ایمنی را معرفی می کند. برای تمرین موفقیت آمیز و با کیفیت بالا، مطالب آموزشی و روش شناختی، جهت، برنامه و دفتر خاطرات تمرینی به دانش آموزان ارائه می شود. کنفرانس های آغازین در اولین روز تمرین با حضور رئیس گروه جغرافیا و بوم شناسی، رهبران عمل UMS و بخش، دانش آموزان در حال تمرین برگزار می شود.


کنفرانس های نهایی کارآموزی هفته بعد پس از اتمام دوره کارآموزی برگزار می شود. از آنجایی که تمرینات میدانی آموزشی در ماه اوت به پایان می رسد، کنفرانس های نهایی در مورد آنها در آغاز سال تحصیلی آینده برگزار می شود. برنامه کارآموزی تنظیم و تصویب می شود که در قالب دفترچه صادر می شود. دفترچه های برنامه و دعوت نامه ها بین دانشجویان، رهبران تمرین، متدولوژیست ها و همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی که باید در سال تحصیلی آینده این نوع تمرین را انجام دهند، توزیع می شود. کنفرانس های نهایی در فرم برگزار می شود کنفرانس های علمی، که در آن هر گروه مطالب مورد مطالعه را در قالب گزارش، پیام یا ارائه علمی ارائه می کند. مطالب ارائه شده توسط شرکت کنندگان در کنفرانس مورد بحث قرار می گیرد. نمایشگاه گزارش، خاطرات میدانی، عکس، روزنامه در حال برگزاری است.


کنفرانس های آغازین در مورد شیوه های آموزشی در این شهر برگزار می شود فرم سنتی. دانش آموزان با توزیع توسط مدارس و روش شناسان در موضوعات و آموزش آشنا می شوند. متدولوژیست ارشد، هدف، وظایف و محتوای شیوه ها را با تهیه مستندات گزارش معرفی می کند. به دانش آموزان تکالیف خلاقانه در مورد روش های تدریس داده می شود که باید آنها را در مدارس خود تکمیل کنند. در کنفرانس پایانی، گزارش های گروهی دانش آموزان از مدارسی که در آن تمرین داشته اند شنیده می شود. دانش آموزان گزارشی در مورد اجرای وظایف خلاق تهیه می کنند. نمایشگاه ها برگزار می شود مواد آموزشیایجاد شده توسط دانش آموزان در طول تمرین.

مانند یک مقاله ترم، گاهی اوقات ارائه به همراه گزارش عمل مورد نیاز است. همه چیز به ترجیحات معلم بستگی دارد.

نرم افزار ارائه

رهبر بلامنازع در بین برنامه های ارائه مایکروسافت پاورپوینت است که بخشی از بسته MS Office (به همراه Word، Excel و سایر برنامه ها) است. این اپلیکیشن مزایای زیادی دارد:

  • مجموعه بزرگی از قالب ها کاربران در سراسر جهان نمونه ارائه ها را ارسال می کنند و دانلود و استفاده از آنها رایگان است.
  • عملکرد گسترده می توانید ظاهر و ناپدید شدن اسلایدها یا عناصر فردی را با جلوه های ویژه مختلف (با تایمر یا کلیک) تنظیم کنید، صدا و ویدیو را اضافه کنید.
  • شیوع. اگر نیاز دارید فوراً چیزی را در یک ارائه در خارج از خانه خود تعمیر کنید، به احتمال زیاد پاورپوینت را روی رایانه در یک مؤسسه آموزشی پیدا خواهید کرد.
  • امکان ایجاد دمو. فایل آزمایشی (برخلاف یک ارائه - یک فایل ppt یا pptx) قابل ویرایش نیست، اما حتی بدون نصب پاورپوینت اجرا می شود.
  • اشیاء را از سایر برنامه های آفیس (به ویژه نمودارهای زیبا از اکسل) وارد کنید.
  • دسترسی به فضای ذخیره سازی ابری برای کار تیمی.

شکل 1. ارائه پاورپوینت را تمرین کنید

تنها ایراد دانش آموزان این است که برنامه پولی است. اما اگر یک بسته اداری خریداری کنید، از قبل در آن گنجانده شده است، نیازی به پرداخت هزینه اضافی نخواهید داشت.

مجموعه رایگان OpenOffice شامل Impress است. از نظر قابلیت ها شبیه پاورپوینت است.

همچنین برنامه های جداگانه (غیر بسته بندی) وجود دارد - پولی و رایگان، به عنوان مثال، Kingsoft Presentation، PromoSHOW و دیگران.

ساختار ارائه تمرین

ارائه یک سند کاملاً ساختار یافته است. هر صفحه (اسلاید) باید حاوی اطلاعات خاصی باشد.

صفحه اول صفحه عنوان است. باید شامل اجزای زیر باشد: نام دانشگاه.اسم دپارتمان. نام نویسنده.نام گزارش عمل و نوع آن (آموزشی، صنعتی، کارشناسی). نام سرپرست.شهر و سال.

این اسلاید مانند یک صفحه عنوان در یک گزارش چاپی است. همین کار را انجام می دهد (کار را به مخاطب ارائه می دهد) و حاوی همان اطلاعات است.

تبصره 1

باید داده های چاپ شده را بررسی کنید صفحه عنوانو اسلاید عنوان اغلب، خطاها در موضوع یا نام شرکت رخ می دهد، زمانی که دانش آموز آنها را از حافظه می نویسد.

برگه دوم معمولاً به اهداف و مقاصد تمرین اختصاص داده می شود، تکلیف برای تمرین.

برگه های سوم و بعدی شامل شرحی از پایه تمرین (شرکتی که کارآموز در آن کار می کرد) و نتایج کار است. اطلاعات خاص به تخصص و محل کارآموزی بستگی دارد.

مثال 1

به عنوان مثال، دانشجویان اقتصاد باید شرکتی را که در آن برای تمرین در آن برده شده‌اند، با جزئیات مطالعه کنند. برای انجام این کار، آنها به صورت های مالی نیاز دارند. بر اساس آن، ضرایب محاسبه می شود، نتیجه گیری می شود وضعیت مالی. شاگردان معلم به طور مختصر مدرسه یا مهد کودک، با تمرکز بر تیم کودکان و دروس برگزار شده در آن. در تولید و دوره کارشناسی، سازمان بیش از آموزش (مقدمه) مورد توجه قرار می گیرد.

به طور کلی، شما باید ادبیات مربوط به موضوع فعالیت خود را تجزیه و تحلیل کنید، راه هایی را برای بهبود فعالیت های سازمان پیشنهاد دهید.

دانش آموز در پایان باید نتیجه گیری در مورد تمرین را که در جمع بندی گزارش تمرین بیان کرده است بیان کند.

برای ارائه یک ارائه واقعا خوب، اول از همه، پس از نوشتن یک گزارش تمرین، آن را به طور کامل مطالعه کنید. این به شما کمک می کند تا نکات اصلی را که باید تجسم شوند برجسته کنید. تمرکز باید بر مقدمه و نتیجه گیری گزارش باشد. در آنها است که عصاره این سند وجود دارد، مهمترین داده هایی که باید در گزارش به آنها تکیه کرد.

علاوه بر این، مواد گویا مناسب را انتخاب کنید. این باید برای تنوع گفتار کافی باشد و در عین حال زیاد نباشد. نکته کلیدی در اینجا مربوط بودن و مرتبط بودن است. عکس ها را فقط به خاطر آن پست نکنید.

مثال 2

مناسب است ردیف های اعداد را با نمودار جایگزین کنید، این شکل از ارائه مطالب برای درک راحت تر است. نمودارهای مربوط به کار انجام شده در شرکت یا توصیف فعالیت های آن به طور کلی (به عنوان مثال، ساختار بدنه های مدیریت) می تواند مفید باشد. زیور آلات، گل ها و تزئینات دیگر در این ارائه اضافی خواهد بود.

خوب، در نهایت، لازم به یادآوری است که نباید از قابلیت های فنی پاورپوینت سوء استفاده کنید. افکت های مختلف انیمیشن خوب هستند، اما نیازی به زیاده روی در آن نیست. اولاً، وقتی همه چیز پرواز می کند و می درخشد، تحریک می شود و درک اطلاعات را دشوار می کند. دوم اینکه همه پروژکتورها انیمیشن را به درستی نمایش نمی دهند.

هنگام تهیه یک ارائه، فراموش نکنید که اغلب با یک سخنرانی تدافعی همراه است. بنابراین، شما نیازی به چاپ قطعات بزرگ متن ندارید - بهتر است به آنها بگویید. روی اسلایدها، فقط آنچه را که باید به صورت بصری منتقل شود، قرار دهید، که در گوش ضعیف درک می شود.

ارائه نیست جزوه. مردم از دور به او نگاه می کنند، همه بینایی کامل ندارند. بنابراین، فونت باید بزرگ و به راحتی قابل خواندن باشد. بهینه است که چیزی ساده را انتخاب کنید - Arial، Times New Roman. فونت با مونوگرام مورد نیاز نیست.

چنین مشخصه ای مانند پر بودن "ورق" ارتباط نزدیکی با اندازه فونت دارد. نیازی به بارگذاری بیش از حد آن نیست. اگر اطلاعات زیادی وجود دارد، آن را به چند تصویر تقسیم کنید. بهتر است بیش از 1-2 عکس یا 1-2 جمله کوتاه متن قرار نگیرید. سعی نکنید گزارش 20 صفحه ای را در 10 اسلاید قرار دهید.

رنگ ها باید متضاد باشند. این امر به ویژه برای مخاطبانی که در آنها پنجره ها با پرده های ضخیم بسته نمی شود بسیار ارزشمند است. در نور روشن، برآمدگی ها نسبتاً کم رنگ به نظر می رسند. فونت آبی روشن روی پس‌زمینه سفید کاملاً ناخوانا می‌شود. در عین حال، حروف تیره در زمینه روشن ترجیح داده می شوند و نه برعکس. ترکیبات نامطلوب و "vyrviglaznye" مانند قرمز روی سبز روشن.

شکل 2. فرافکنی در یک اتاق تاریک

الگو باید با موضوع مطابقت داشته باشد و در عین حال کاملاً سختگیرانه باشد. در حالت ایده آل، بدون "فر" انجام دهید، و خود را به هندسه دقیق محدود کنید.

نمودارها را به همان سبک درست کنید. هدف از ارائه، انتقال اطلاعات است، نه نشان دادن توانایی تغییر سبک و رنگ.

دانش آموزان گروه ما یک دوره کارآموزی (از 1 تا 28 سپتامبر) در دو مدرسه با مطالعه عمیق زبان اسپانیایی داشتند: مدرسه شماره 205 و شماره 43. ما دروس را در دبستان و دبیرستان برگزار کردیم.

اهداف تمرین: تثبیت دانش به دست آمده در رشته های قبلاً تکمیل شده مرتبط با تدریس. کسب تجربه کار با کودکان تحت هدایت معلم در مدرسه؛

در فرآیند تمرین، وظایف زیر حل شد: تثبیت و تعمیق دانش روش شناختی، کاربرد آنها. شکل گیری و توسعه مهارت ها و توانایی های حرفه ای؛ توسعه خصوصیات و ویژگی های شخصی حرفه ای (توانایی نشان دادن خویشتن داری، درایت، نگرش انسانی، فرهنگ ارتباط و غیره)؛ آموزش با علاقه پایدار، عشق به حرفه؛ توسعه یک رویکرد خلاقانه و پژوهشی برای فعالیت های حرفه ای؛

کار آکادمیکدر تمام مدت تمرین، ما فعالانه به معلمان در کارهای دشوارشان کمک می کردیم. در طول تمرین، 20 درس تعویض برگزار کردیم. در درس های خود، ما به طور فعال دانش نظری به دست آمده را در عمل به کار بردیم، سعی کردیم دروس را متنوع کنیم، آنها را جالب و مؤثر کنیم. برای این کار به مراحل زیر متوسل شدیم...

برای افزایش انگیزه برای یادگیری زبان اسپانیایی، چنین کاری را انجام دادیم فعالیت های فوق برنامه، به عنوان: مسابقه - سخنرانی در تعطیلات اسپانیا - یک درس - گفتگو در مورد موسیقی آمریکای لاتین -

پس از گذراندن دوره کارآموزی در مدرسه، تجربه تدریس در آن را به دست آوردیم موسسه تحصیلی. این با دانش به دست آمده در دانشگاه تسهیل شد. برای گذر از تمرین آموزشی سازماندهی شد شرایط لازم. در حین تمرین یاد گرفتیم که چگونه برای درس آینده برنامه ریزی کنیم، زمان را به طور منطقی اختصاص دهیم، از تکنیک هایی برای تغییر فعالیت ها در طول درس استفاده کنیم تا توجه دانش آموزان را حفظ کنیم، خستگی آنها را کاهش دهیم و با مخاطبان ارتباط برقرار کنیم.